محسن ستاری فرسرپرست فرمانداری شهرستان کرخه

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرخه با حضور فر ماندار، مدیر آموزش و پرورش و سایر اعضا در محل فرمانداری شهرستان کرخه برگزار شد

در این جلسه فرماندارکرخه ضمن عرض خیرمقدم به اعضاء و تسلیت به مناسبت درگذشت هموطنان آبادان خاطر نشان کرد برای اینکه بتوانیم دانش آموزان را مطابق با اصول تعلیم و تربیت اسلامی پرورش دهیم باید تمام مردم و نهادها به آموزش و پرورش کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرخه

 

محسن ستاری فر رسالت آموزش و پرورش را تعلیم و تربیت اسلامی دانست و افزود: تعالی جامعه و تربیت فرزندان این مرز و بوم که آماده خدمت برای آینده کشور می شو ند از و ظایف آموزش و پرورش است.

وی به پیشینه مذهبی شهرستان اشاره و افزود: از جمله نکاتی که می توان به پیشینه مذهبی و اجتماعی این شهرستان پی برد فرزندان این مرز و بوم در زمینه مسابقات قرانی اشاره کرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش افزود: معلمان درتربیت و سرنوشت دانش آموزان نقش موثری دارند وبر کلیه رفتارهای و عملکرد آنها تاثیر گذار هستند.

فرماندارکرخه با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین خانواده است افزود: تقربیا تمام افراد جامعه با آموزش و پرورش سرکار دارند.

ستاری فر مشارکت والدین در آموزش و پرورش را مهم دانست و افزود: با تشکیل انجمن اولیاءو مربیان می توان والدین را در تصمیم گیری مدرسه مشارکت داد.

وی افزود: جلب سر مایه های مردمی و مشارکت خیرین از منابع قابل اعتماد و ارزشمند است که با دعوت از خیرین بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش حل می شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش: بزرگترین سرمایه آموزش و پرورش را اعتماد مردم دانست و افزود نظارت بر مسائل آموزش وپرورش باعث جلب اعتماد بیشتر مردم به آموزش و پرورش می شود.
در ادامه مدیر آموزش و پرورش موفقیت هاو دستاوردهای آموزش و پرورش شهرستان که با تلاش های مجموعه های آموزش و پرورش به دست آمده اند ارائه کرد.

گل مغانی به درخشش دانش آموزان شهرستان کرخه در کنکور ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: فرزندان این شهرستان در رشته های مختلف در دانشگاههای معتبرو مراکز استانها پذیرفته شدند.

فرماندار کرخه همچنین بر استفاده از ظرفیت خیرین تاکید کرد و افزود: برای توسعه، ساخت و تجهیز مدارس باید از همین ظرفیت های موجود استفاده کرد و در این راستا آموزش و پرورش به عنوان یکی از مقوله های مهم اجتماعی و زیر بنای توسعه اجتماعی در اولویت قرار گیرد.