محسن ستاری فرسرپرست فرمانداری شهرستان کرخه

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی گرامیداشت سوم خرداد، رحلت بنیانگذار کبیر حضرت امام خمینی و قیام خونین ۱۵ خرداد در شهرستان کرخه برگزار شد

جلسه هماهنگی گرامیداشت سوم خرداد، ۱۴ خرداد رحلت امام خمینی (ره) و قیام خ خونین ۱۵ خرداد در شهرستان کرخه با حضور فرماندار و سایر مدیران ادارات امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در محل سالن اجتماعات فرمانداری کرخه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کرخه

محسن ستاری فرسرپرست فرماندار در ابتدای جلسه ضمن تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی کشور و برنامه های دشمنان در جهت ایجاد تفرقه و تضعیف نظام جمهوری اسلامی، نقش روابط عمومی ها با توجه به تجربه و تخصصی که دارند بسیار پررنگ است و با محتوا سازی در زنده نگه داشتن آرمان ها و ارزش های انقلاب نقش مهمی دارند..

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به سوم خرداد سالرروز آزادسازی خرمشهر گفت: در تاریخ ملت ها مناسبتهای مختلفی وجود دارد که احساس حماسی مشترکی را در بین تک تک افراد جامعه ایجاد می‌کند و یکی از این مناسبت ها روز سوم خرداد آزادی خرمشهر عزیز از دست رژیم بعثی است.

وی آزادسازی خرمشهر را نقطه عطف و اوجی در دوره جنگ تحمیلی دانست و گفت: این پیروزی مقدمه‌ای برای موفقیت های بزرگ در عملیات‌های بعدی در طول هشت سال دفاع مقدس بود، در واقع آزادسازی خرمشهر آزادسازی یک قطعه خاک نبود بلکه آبرو و حیثیت ما بود چرا که در این عملیات ضربه سنگینی به دشمن وارد کردیم دشمنی که آمده بود تهران را فتح کند و برای دولت‌های بزرگ استکباری خدمتی کند.

ستاری فر افزود: مردم ما انقلاب کرده بودند که آزاد شوند و پیروزی اول انقلاب مقدمه‌ای برای مقاومت در آبادان و خرمشهر بود که دشمن خیال تجاوز به سرش نزند و همانطور که معمار کبیر انقلاب فرمایش کردند ما وسیله بودیم خرمشهر را خدا آزاد کرد. دستور امام و کمک و یاری خدا باعث شد خرمشهر آزاد شود.

جناب سرگرد میردورقی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کرخه در این جلسه اظهار داشت : در آستانه سال‌روز آزادسازی خرمشهر و عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و فداکاری‌های ایثارگران و رزمندگان این عملیات، برنامه‌هائی متنوعی به مناسبت این روز ارزشمند در شهرستان اجرا و برگزار می‌شود.

وی افزود: غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام شهرستان، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزار یادواره شهدا ، برگزار مراسم تجلیل از فاتحان خرمشهر ، مراسم محفل انس با قران و برنامه های متنوع دیگری نیز در شهرستان به این مناسبت برگزار خواهد شد.

محسن ستاری فر درنشست هماهنگی سه مراسم گفت: ملت ایران ارادت ویژه ای به حضرت امام خمینی (ره) داشته و دارند و عشق و علاقه مردم ایران به ایشان قابل توصیف نیست .

وی افزود: امسال نیز همه دنیا درصد هستند تا ببینند مردم ایران سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) را چگونه برگزار می کند.

سرپرست فرماندارشهرستان کرخه با اشاره به اینکه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) همه ساله با شکوه برگزار شده است گفت: امسال نیز با حضور پرشور مردم باشکوه تر از سالهای قبل برگزار می شود

وی افزود: ۱۵خرداد یک تابلو و برند برای این دیار است و باید راجع این فرصت بزرگ با توجه به شرایط امروز بهره برداری ویژه ای صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری کرخه به برنامه های پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: همانطور که همگان مستحضرند، ۱۵ خرداد یک برند بین المللی است، باید در خصوص برگزاری مراسم ها محوری با حضور شخصیت های ممتاز کشوری اهتمام لازم صورت گیرد تا بتوانیم این شهرستان که حق بزرگی بر نظام دارد را به مسئولان بیش از پیش معرفی نماییم.

محسن ستاری فر با عنایت به فرا رسیدن دهه کرامت گفت: دهه کرامت یادآور تمام خوبی ها و جمال انسانی است و تمام مفاهیم سازنده ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم ایشان در ادامه پس از تشریح سند مشترک فعالیت دستگاههای عضو شورای هماهنگی جشن های دهه کرامت و تأکید بر اهمیت هر چه بهتر و باشکوه تر برگزار شدن این جشنها خواستار همکاری تمامی دستگاههای عضو این شورا در جهت گرامی داشت این ایام شد.

برنامه‌های این دهه می تواند فرصت مناسبی برای ارائه آموزه های معنوی و سیره اهل بیت(ع) به ویژه برای جوانان باشد.

وی افزود: ورود خادمین بیرق حرم رضوی که با خود پرچم متبرکه بارگاه حرم امام رضا(ع) را به استان خوزستان و شهرستان کرخه آورده اند فرصت مناسب برای کسانی که از توان مالی کمی برخوردار هستند تا این پرچم متبرکه را به نیابت از بارگاه و ضریح مطهر امام رضا(ع) زیارت کنند.

فرماندار شهرستان کرخه در پایان بیان داشت: تمامی دستگاهای اجرایی شهرستان نسبت به آماده سازی و آذین بندی ورودی ها و میادین شهر جهت مناسبت های خرداد ماه (آزاد سازی خرمشهر ، ارتحال حضرت امام و همچنین با نصب پلاکارد های منتصب به ایام دهه کرامت و اطلاع رسانی عمومی جهت استقبال از خدام حرم امام رضا ( ع) اقدام کنند